PROGRAM FESTIVALUL FANFARELOR

Inapoi la stiri

PROGRAM FESTIVALUL FANFARELOR

SÂMBĂTĂ  -  28 SEPTEMBRIE

      Ora 11:00 Concerte în diferite puncte ale Municipiului;

- Bloc Lamă; 

- Bld. Independenţei (Biserica Sf. Ana - Big);

- Piaţa Decebal ;

- Ambient; 

- Statuia „Andrei Mureşanu” (lângă Primărie);

  -         Prefectură; 

-         Scena mică de pe Pietonalul „Liviu Rebreanu”;

-         Piaţa Mihai Eminescu;       

-         Filigorie (parc)

 Ora 13:00  Deschiderea oficială în Complex Heidenfeld;

Ora 20:00 – 21:00 Paradă cu torţe  (traseu: Bloc Lamă - Piaţa Decebal – Complex Winmarkt);

DUMINICĂ 29 SEPTEMBRIE 

Ora 10:00 – 13:00 Concertele fanfarelor participante, (20 de minute fiecare), pe scena din –     „HEIDENFELD” (fiecare formaţie care îşi termină concertul în Heidenfeld, se va deplasa în Parcul Municipal, spre a susţine la Filigorie 35-45 minute de concert);

 Ora 12:00 – 18:00 Concerte în Parcul Municipal (Filigorie);


Participă:

 1. TOBOŞARII CETĂŢII

CONDUCĂTOR: ALEXE SAVU

 

2. FANFARA ŞI MAJORETELE TINERETULUI DIN CSORVÁS – UNGARIA

                 DIRIJOR: DEBRECZENI ISTVÁN;

                 COREGRAF: SZALAI ERZSÉBET;

                

     3. FANFARA JUDEŢULUI ALBA „AUGUSTIN BENA”

                        DIRIJOR: HONCAŞ CORIOLAN;

 

4. FANFARA „ARMONIA” – TÂRNĂVENI

                  DIRIJOR: HALMEN WILY ;

   TRUPA DE MAJORETE „SUNSHINE” –  TÂRNĂVENI

                 COORDONATOR:  PATRICIA IGNAT;

 

     5. FANFARA DIN RODNA

                               DIRIJOR: FODOR IOSIF;

 

    6. FANFARA „PROMENADA” – CÂMPIA TURZII 

                DIRIJOR: RADU SORIN SĂLĂJAN;

TRUPA DE MAJORETE „ANGELS” –  CÂMPIA TURZII 

                COORDONATOR:  CRINA IEPURE ;

 

     7. FANFARA MUNICIPIULUI REGHIN

                                     DIRIJOR:PAPAI SANDOR ;

 

     8. FANFARA ŞI TRUPA DE MAJORETE DIN DOMINIKOWICE – POLONIA;

 

     9. FANFARA MUNICIPIULUI GHERLA

                               DIRIJOR:CHIŞ VASILE ;

       TRUPA DE MAJORETE MCM- GHERLA ;

                         INSTRUCTOR: ALEXANDRA BORA   

       

     10. FANFARA ŞI MAJORETELE „HRISTO YASSENOV” – BULGARIA

 

  11. MUZICA MILITARĂ A GARNIZOANEI BISTRIŢA 

                  DIRIJOR: BOGDAN BEJINARU;